Użycie druku na tkaninach

 Przez mnóstwo lat wykonywanie nadruków na tkaninach było mocno ograniczone do jednej technologii tj. sitodruku. Jednocześnie pomimo że sitodruk wciąż jest stosowany czy umożliwia on uzyskiwać doprawdy najwyższej jakości nadruki, to jednak ta metoda dobrze sprawdza się przy wysokich nakładach. Jest to związane ze dość wysokimi wydatkami uruchomienia produkcji. Rozwiązanie owego kłopotu pojawiło się wraz z wynalezieniem techniki cyfrowego druku na tkaninach. 

 Jak realizuje się druki na tkaninie przy  użyciu technologii cyfrowych? Otóż, jedną z postaci takiego druku jest druk DTG, zaliczany do technik druku bezpośredniego. Gdyż w projekcie graficznym buduje się projekt nadruku. W specjalnej drukarce, natomiast właściwie ploterze, umieszczona zostaje rozłożona na płasko koszulka. Urządzenie drukujące posiada ruchomą głowicę. Zasada działania przypomina nieco klasyczne drukarki atramentowe, z tą różnicą że wykorzystywane są całkowicie inny typ tuszów, które wnikają we włókna tworzywa czy zachowują ogromną odporność na pranie i ścieranie. Toteż druk cyfrowy na bawełnie znajduje się niezwykle trwały przez wiele miesięcy, z kolei sama koszulka może radować nas jeszcze dłużej.

Profesjonalny druk flag: http://textileprint.pl 

Nowoczesne technologie drukarskie poszły rzecz jasna o krok dalej oraz możliwe stało się drukowanie na dużych rozmiarach tworzyw. Druk na płótnie działa owego znakomitym przykładem. Powstaje on za pomocą wielkich ploterów. Przykładem zastosowania takiego druku jest  druk na bannerach reklamowych, żaglach albo siatkach zabezpieczających rusztowania, podczas wykonywania prac budowlanych czy remontowych. Nośniki takie zagwarantują niezwykle dużą powierzchnię reklamową, w wyniku czego funkcjonują widoczne z wielkich odległości, a umieszczone na nich nadruki swoimi rozmiarami dobrze przyciągają uwagę czy wzrok postronnych obserwatorów. Otóż druki na materiale o większych rozmiarach są właściwie już dużo bardziej skomplikowane do wykonania i oczekują tego, aby drukarnia dysponowała zarówno nowoczesną technologią, niczym także miała wystarczającą powierzchnię magazynową do przechowywania gotowych wydruków, jak również czystych rulonów z materiałem przeznaczonym dopiero pod zadruk. 

Categories: Bez kategorii